TJ START Bělá nad Radbuzou : HISTORIE ODDÍLU

Cesta: Titulní stránka > Lyžování a cyklistika > Historie, současnost

Menu

Dotace

Název programu: PROGRAM VIII. - Organizace sportu ve sportovních klubech

Název projektu: Organizace sportu ve sportovním klubu - TJ Start Bělá nad Radbuzou

Účel dotace: Podpora sportovních klubů, tělovýchovných a tělocvičných jednot při pravidelné všeobecné, sportovní, organizační a obsahové činnosti. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

Dotace schválena na základě Rozhodnutí č. 502017-8-3297 o poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu České republiky na rok 2017

Partneři závodu

 

 

 

 


  

  

 

 

 

 

  

  

       Václav Hašek

     ZEAS Puclice a.s.

 

 

 


Historie oddílu

Oddíl lyžování a cyklistiky

   Po roce 1970 se členové oddílu lyžování stali součástí turistického oddílu. Ten byl založen se vznikem tělovýchovné jednoty a jeho činnost byla zaměřena na turistiku a poznávání krás naší země, dále na práci s mládeží. Členové lyžařského oddílu získali řadu úspěchů v okresních a krajských přeborech v běhu na lyžích. Po roce 1970 se pozornost členů turistického oddílu soustředila na vybudování turistické základny na Liščí hoře. V roce 1990 turistický oddíl vystupuje z TJ START Bělá nad Radbuzou a stává se samostatným oddílem, členem TJ zůstává nadále oddíl lyžování.

   Zásluhou členů lyžařského oddílu se každoročně koná lyžařský přejezd Českého lesa z Capartic na Liščí horu a od roku 2000 pravidelně pořádají členové lyžařského oddílu v letních měsících přejezd Českého lesa na kolech.

 

Obrázky z historie najdete zde

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ