TJ START Bělá nad Radbuzou : ODDÍL STOLNÍHO TENISU

Cesta: Titulní stránka > Stolní tenis > Historie, současnost

Menu

Dotace

Název programu: PROGRAM VIII. - Organizace sportu ve sportovních klubech

Název projektu: Organizace sportu ve sportovním klubu - TJ Start Bělá nad Radbuzou

Účel dotace: Podpora sportovních klubů, tělovýchovných a tělocvičných jednot při pravidelné všeobecné, sportovní, organizační a obsahové činnosti. Jedná se o zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

Dotace schválena na základě Rozhodnutí č. 502017-8-3297 o poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu České republiky na rok 2017

Partneři závodu

 

 

 

 


  

  

 

 

 

 

  

  

       Václav Hašek

     ZEAS Puclice a.s.

 

 

 


Oddíl stolního tenisu

Oddíl stolního tenisu

 

Počátky se datují do 50. let, kdy u zrodu oddílu stáli J. Havránek, F. Nový a L. Kašpar. Později v 60. letech hrálo družstvo okresní soutěže v sestavě Plašil, Fresser, Koutný, Sýkora, Šudák, Rypl a své zápasy hrálo v předsálí kulturního domu. Nová éra stolního tenisu začíná s příchodem Václava Kadeřávka na zdejší školu, kde založil v roce 1971 oddíl mládeže a jeho odchovanci se později stávají členy oddílu, který vznikl při TJ Start v roce 1978. V letech 1978-1997 pořádal oddíl stolního tenisu každoročně turnaj ve stolním tenisu - ,,Memoriál Františka Nového“. Velkých úspěchů dosáhl oddíl v práci s mládeží, když pod vedením trenéra Miroslava Nového děti v roce 1996 v Praze a 1997 ve Voděradech reprezentovaly Plzeňský kraj na republikových kolech. Děvčata skončila druhá a kluci skončili čtvrtí. Členy kolektivu byli bratři Radek a David Šteffelové, Miroslav a Jan Nových, Vašek Císler, Pavel Sándor, sestry Alena a Michala Šebestovy, Kamila Císlerová, Lenka Chudobová a Alice Vítů.

Mužstvo mužů vyhrálo 6x okresní přebor v osmdesátých a devadesátých letech a 3 sezóny hrálo mužstvo mužů krajskou soutěž. Oporami těchto družstev byli Miroslav Dufek, Josef Váchal, Miroslav Nový, František Škobis, Václav Císler a Radek Šteffel.

V současné době má oddíl stolního tenisu tři družstva. Z nich mužstvo ,,A“ hraje dlouhodobě krajskou soutěž a mužstva ,,B“ a ,,C“ hrají soutěže okresní. Tento oddíl reprezentují tito hráči: Jiří Fresser, Miroslav Nový, Václav Císler, František Škobis, Aleš Zavadil, Radek Vavro,  Miroslav Pivoňka, Radek Šteffel, Pavel Sándor, Miroslav Nový ml., David Šteffel a Jan Nový.

V poslední sezóně 2009/2010 se mužstvo ,,A“ umístilo v krajské soutěži na 4 místě, mužstvo ,,B“ v okresní soutěži první třídy na 5 místě a mužstvo ,,C“ okresní soutěž druhé třídy vyhrálo a postupuje do stejné soutěže jako mužstvo ,,B“.

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ